מאמרים

שחיית תינוקות איזון מגיל צעיר

דוא הדפסה PDF


מי שחווה שחיית תינוקות עם האוצר המתוק שלו יודע כמה התינוק מרגיש טבעי במים, קליל וגמיש. מחקרים תומכים בתחושה הזאת ומוכיחים שלימודי שחיית תינוקות מגיל צעיר בעלי השפעה כל הכישורים הפיזיים שלהם בשלב מאוחר יותר בחיים.

מחקר שנערך באוניברסיטה הנורווגית למדעים וטכנולוגיה מצא כי לשחיינים הצעירים יש איזון גופני טוב יותר מאשר ילדים שלא שחו בינקות.


מי שחיין של אמא? לשחות כל הדרך להצלחה

מתוך המחקר המרתק (שפורסם פורסם בגיליון מאי 2010 של הילד: בריאות הציבור ופיתוח) עולה ששחיית פעוטות משפרת את התנועתיות, מחזק את השרירים ואת הגמישות של הפעוט, הקואורדינציה שלו משתפרת,

הוא לומד לפתח שיווי משקל והמיומנויות המוטוריות שלו משתפרות במסגרת התהליך. בנוסף, יש לשחיית תינוקות ערך רב בכל הנוגע להעלאת הביטחון העצמי של הפעוט.


קרא עוד...

מהי שחיה? מתוך ויקיפדיה

דוא הדפסה PDF


שחייה היא חלק מן הפעילות האנושית מאז העידן הפרהיסטורי, והתעוד הקדום ביותר של שחיה אנושית הוא בציורים מתקופת האבן לפני כ-7,000 שנה.

תעוד כתוב של שחיה קיים מאז 2000 לפני הספירה, ונמצא בכמה מן הכתבים הקדומים המתעדים שחיה הם עלילות גילגמש, האיליאדה, האודיסיאה, התנ"ך וביאוולף.

בשנת 1538 כתב ניקולאוס וינמן, מרצה גרמני לשפות, את הספר הראשון על שחייה בשם "השחיין או דיאלוג על אומנות השחייה" (בגרמנית: Der Schwimmer oder ein Zwiegespräch über die Schwimmkunst)‏.

בשנת 1800 לערך החלו תחרויות שחייה תחרותית באירופה, רוב התחרויות נערכו בסגנון חזה שחייה הייתה אחד מן המקצועות האולימפיים כבר באולימפיאדה המודרנית הראשונה בשנת 1896 באתונה.

קרא עוד...

צור קשר עם מרכז השחיה:

ניוזלטר