ילדים ששוחים בחורף – מחוסנים יותר וחולים פחות

אנו דואגים לילדינו שיתלבשו חם מספיק, דואגים לתזונה שלהם, לבריאותם. הכל כדי שיעברו את החורף בשלום. אבל האם פעילות במים בתקופת החורף היא הפתרון למערכת חיסונית טובה ובריאות ילדינו? נשמע משוגע? מחקרים מראים אחרת!

הגיע החורף ועמו המחלות – שפעת, דלקת אוזניים, צינון, כאב גרון ומערכת חיסונית חלשה. כמה מאתנו רצים להתחסן ולחסן את ילדנו לשפעת, ועומדים חסרי אונים ומתוסכלים כאשר היא מגיעה למרות החיסון שדאגנו לו מבעוד מועד?!

מחקרים מראים שילדים ששוחים בתקופת החורף חולים פחות ב-82% מילדים שאינם שוחים בחורף. גם לגבי דלקות אוזניים שבאות לביקור במיוחד בתקופה זו – ילדים ששוחים בחורף סובלים מהן פחות ב-61% מילדים אחרים.

אז נכון ששחייה בלבד איננה הגורם היחיד למערכת חיסונית תקינה. חשוב לשמור על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. אבל פעילות השחייה, במיוחד בעונת החורף, יכולה להיות הגורם המשלים לחיזוק ילדינו.

הורים רבים ששלחו את ילדיהם לשחות בעונת הקיץ, מפסיקים את הפעילות בעונת החורף מהסיבה שהם מפחדים שלילדים יהיה קר במים, והם יהיו חולים… בפועל – המצב הוא הפוך, כך לטענתה של מיכל רובין, הבעלים של "מרכז השחיה מיכל רובין".

"בבית הספר לשחייה שלנו, ישנם הורים שממשיכים להביא את ילדיהם לשחות דווקא בתקופת החורף, בגלל שהם ראו שתופעות כמו שפעת ודלקות אוזניים, הפסיקו להופיע אצל הילדים לאחר שהחלו לשחות בחורף."

"זה נכון שמחוץ לבריכה קר וגשום, אבל בתוך הבריכה המקורה והמחוממת הילדים נמצאים בסביבה מוגנת, סביבה שהיא טובה למערכת החיסונית. כי למרות שהמים מחוממים לטמפרטורה של 29 מעלות צלזיוס – זאת עדיין טמפרטורה נמוכה מטמפרטורת הגוף, ולכן כל מערכות הגוף עובדות כדי לחמם את הגוף, ופעולה זו של הזרמת הדם בכל הגוף עוזרת לניקוי רעלים והתמודדות טובה יותר עם חיידקים ווירוסים".

ממחקרים שנערכו בארצות הברית וברוסיה עלה כי ילדים עם נטייה לדלקות אוזניים חוזרות בגלל מבנה האוזן, יכולים להקטין משמעותית את הסיכוי לדלקת אוזניים אם יתמידו בפעילות השחייה.

מאת: גני סטבינסקי

צילום: גלית קליין

ילדים ששוחים בחורף – מחוסנים יותר וחולים פחות
Scroll to top
Call Now Buttonלשיעור ניסיון
שינוי גודל גופנים